W jaki sposób zadbać o zęby? Przeczytaj, co robić, aby mieć ładny uśmiech

Jak troszczyć się o ząbki? Częste szczotkowanie zębów, płukanie jamy ustnej, nitkowanie zębów oraz regularne wizyty u dentysty – to kilka zasad, jakimi powinien pokierować się każdy, kto pragnie mieć ładny uśmiech.

Okazuje się jednak, że nasze przyzwyczajenia związane z higieną a także zdrowiem zębów zostawiają mnóstwo do życzenia. Zacznijmy lepiej troszczyć się o uzębienie własne a także swoich dzieci – apelują dentyści. I podkreślają, że najistotniejsza jest prewencja, a więc częste szczotkowanie ząbków, używanie nitek dentystycznych a także regularne odwiedzanie dentysty, nim ząbek zacznie boleć. Jak dbać o zęby? Czyść zęby po posiłku. Nitkowanie jest również niezmiernie ważnym elementem troski o higienę, bowiem bakterie nie nagromadzają się jedynie na powierzchniach zębów, jakie możemy wyszczotkować, lecz też w przestrzeniach międzyzębowych. Metodą na ochronę ząbków może być również lakowanie. To zupełnie bezbolesny zabieg, który jest w stanie ochronić zęby przed próchnicą. To działanie profilaktyczne, przeprowadzane na zdrowych zębach stałych oraz mlecznych. Polega na zalaniu lakiem luk i wgłębień w zębach. Dzięki temu można zabezpieczyć te miejsca, jakie maluchowi trudno jest wyszczotkować. Stomatolog Wrocław może wykorzystać lak zawierający fluor, jaki powiększa odporność ząbków, a także wzmocni szkliwo jak też nasila mineralizację.
Dzięki takiemu zabiegowi zęby stają się bardziej wytrzymałe na działanie kwasów, przez co ryzyko wystąpienia próchnicy minimalizuje się nawet o 80 proc. Nie lekceważ wad zgryzu. Gdy leczenie jest wymagane, warto rozpocząć je jak najwcześniej.