W jaki sposób dziś troszczyć się o uzębienie, żeby długo cieszyć się ślicznym uśmiechem?

 

Dzisiaj możemy bez zdenerwowania leczyć swe zęby w specjalistycznych przychodniach. Dentyści troszczą się o to, aby efektywnie leczyć uzębienie, by ślicznym uśmiechem cieszyć się długi czas.

W dobrym centrum stomatologii prowadzona jest stomatologia zachowawcza, jaka zajmuje się leczeniem już istniejącej próchnicy. Stosowane są najbardziej nowoczesne materiały neokompozytowe oraz materiały do odbudowy twardych tkanek zębów na podstawie szklanych włókien. Wszystkie zabiegi są robione w znieczuleniu miejscowym. W tego typu centrum stomatologii prowadzone jest również wybielanie zębów z użyciem lampy Beyond. Metoda ta prędko wybiela uzębienie oraz niweluje przebarwienia, jakie są w głębi zęba. W czasie zabiegu trzy razy nakłada się wybielający żel z utleniaczem. Składniki takiego żelu są uaktywniane przy pomocy lampy Beyond, jaka emituje tak zwane zimne światło. Co istotne, lampa taka jest zupełnie bezpieczna dla pacjentów. Po tego typu wybielaniu zęby stają się jaśniejsze o parę tonów a uzyskane rezultaty mogą utrzymywać się dwa lub trzy lata. Zabieg nie jest bolesny, ponieważ jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Po zakończeniu zabiegu pacjent mógłby odczuwać nadwrażliwość zębów, ale mija ona po dwudziestu czterech godzinach. Do 48 godzin należy zachować białą kurację żywieniową, żeby nie pojawiły się przebarwienia uzębienia. Dieta taka czasami powinna zostać stosowana przez 7 dni.

Endodoncja jest przeprowadzana w wypadku uzębienia ze zmienioną chorobowo miazgą i jest wyłącznym ratunkiem dla zęba przed usunięciem. W centrum stomatologii jest używane nowoczesne leczenie kanałowe, jakie do maksimum zwiększa szanse na jego pozytywny skutek.
W wypadku pacjentów uczulonych na leki miejscowego znieczulenia są wykonywane zabiegi w ogólnym znieczuleniu. Ogólne znieczulenie także wykonuje się u pacjentów, u których strach uniemożliwia wykonanie zabiegu w znieczuleniu miejscowym .