Higiena jamy ustnej to nie tylko nieunikniona potrzeba medyczna, ale też swoista wizytówka

Oprócz standardowych wizyt kontrolnych u doktora pierwszego kontaktu, także lekarze stomatolodzy powinni być przez nas systematycznie odwiedzani. Kondycja zębów jest niezwykle istotna, w związku z tym nie wolno w żadnym wypadku jej zaniedbywać.
Ból zęba to krytyczny moment, w jakim bezsprzecznie należy odwiedzić fachowca.

Jednakże pamiętajmy, że lekarze stomatolodzy, jak wszyscy inni specjaliści, mają listę regularnych pacjentów, harmonogram pracy oraz obowiązujące zapisy. Z takiej przyczyny nie zawsze będziemy mogli zostać przyjęci po pierwszym telefonie. W związku z tym, aby w sytuacji krytycznej nie trafić nieświadomie na niedoświadczonego dentystę, mądrzej z wyprzedzeniem dowiedzieć się, jacy lekarze stomatolodzy przyjmują w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Najbezpieczniejszą strategią bowiem jest zapobiegać, nie leczyć. Dzięki regularnym wizytom w przychodniach stomatologicznych wiele niepotrzebnego bólu można sobie oszczędzić. Oprócz tego ma to też inne plusy. Otóż, jak się okazuje – wyraźnie mniej kosztowne bywają klasyczne kontrole uzębienia niż przymusowe leczenie. Nie obawiajmy się, lekarze stomatolodzy nie są naszymi wrogami. Ich zadaniem jest pomóc nam w jak najmniej bolesny sposób. Jeżeli zmienimy podejście, to na pewno przyszłe wizyty w gabinecie stomatologicznym będą mniej niepokojące.
Nie stanowi tajemnicy, że wprawni stomatolodzy obecnie są na wagę złota. Warto więc zadbać o kontakt do jednego nich przed tym, jak pojawi się problem stomatologiczny.