Symbolem XXI stulecia jest internet – coraz częściej robimy zakupy online, a przedsiębiorstwa posiadają swoje witryny internetowe

Wielu ludzi może nie zdawać sobie sprawy z tego, że w sieci prawo działa tak samo jak w realnym świecie. Jako Konsumenci mamy swoje przywileje, ale także obowiązki.

Szczególnie jeśli prowadzimy sklep internetowy trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jakie wytyczne należy wypełnić, żeby nie przekraczać prawa i na co ustawodawstwo zezwala Klientowi.

Prawo IT to inaczej prawo Internetu lub prawo informatyczne. To nowa specjalizacja, którą pomału zaczynają się interesować biura prawnicze. Koncentruje się na aspektach usług świadczonych online. Chodzi nie tylko o zakupy wirtualnie, ale również o prawa Autorskie lub przezwyciężanie nieetycznej konkurencji. Prawo IT tyczy się także umów zawieranych online, przestępstw gospodarczych link, fałszywych certyfikatów na sprzęt lub znieważanie w internecie. Regulamin serwisu internetowego również jest niezbędny, jeżeli posiadamy przykładowo sklep online. Ważne jest, aby stworzyli go specjaliści, gdyż wtedy posiadamy przekonanie, że wypełnia on wszelakie wymogi prawnicze i nie pomija niektórych aspektów, których niedopatrzenie może łączyć się z wielkimi odszkodowaniami. Biura prawnicze, które decydują się stworzyć regulamin serwisu internetowego biorą za niego pełną odpowiedzialność oraz potwierdzają ten fakt pieczęcią jakości.

Prawo IT może być na początku skomplikowane, ale po dłuższym zagłębianiu się w niuanse zauważymy, że jego konstrukcja nie jest niezwykle skomplikowana i będziemy w stanie się w nim orientować.

Aktualizacja: 7.10.2020

Justowanie mi przeszkadzało – poprawiłem…

jeżeli zastanawiasz się czy warto studiować prawo – czytaj tu