Jakie badania można przeprowadzić w klinice okulistycznej?

Choroby narządu wzroku to niezwykle często spotykana i niemiła przypadłość. Jakakolwiek wada wzroku znacznie utrudnia poprawne funkcjonowanie, a często także jest powodem trudności w wykonywaniu obowiązków służbowych.

 

Istnieją zawody, które wymagają idealnego wzroku. Tyczy się to nie tylko przykładowo pilotów.

Na szczęście aktualnie wiele wad widzenia można by efektywnie usuwać. Tego typu przypadłości jak jaskra czy choroby siatkówki można by leczyć w specjalnych klinikach okulistycznych. Znajdą tam też pomoc ludzie cierpiący na standardową krótkowzroczność czy dalekowzroczność. W tego typu klinikach przeprowadzane są operacje pod nazwą laserowa korekcja mankamentów wzroku. Jest to najlepsze rozwiązanie dla tych ludzi, którzy wykonują tego typu zawody jak policjant czy też nauczyciel. Jeżeli interesuje Cię klinika okulistyczna Kraków to miasto, w którym ją znajdziesz. Oczywiście przy klinice mieści się także salon optyczny, więc jeżeli chcesz wyłącznie zmienić okulary, to możesz to zrobić także w tym miejscu. Jednak propozycja kliniki jest oczywiście o wiele bogatsza.

Najważniejsze w klinice jest wykonywanie różnego typu badań. Przykładowo w lampie szczelinowej wykonywana jest ocena przedniego odcinka oka. Poza tym w takiej klinice można by wykonać kontrolę ostrości widzenia czy też ciśnienia wewnątrzgałkowego. Do tego ostatniego badania mogłaby służyć metoda aplanacyjna lub bezkontaktowa. Osoby zainteresowane mogłyby w tamtym miejscu poza tym przeprowadzić tego typu badania pomocnicze jak badanie OCT, biometria czy też badanie UBM.

 

Wszystkie badania przeprowadzane są przez wykwalifikowany zespół, który ma najnowszej generacji urządzenia. Są to np. laser siatkówkowy czy też tomograf.