Planszówki na rodzinne chwile

Gry planszowe – pomimo unowocześnienia cywilizacji – nadal mogą pochwalić się nader dużą popularnością i są ikoną u większości rodzin podczas spędzania wieczornych chwil z sobą.

 

Są one obiektem rozrywki zarówno dla dzieci, jak również i dorosłych, gdyż są one w pewien sposób symbolem ponadczasowości oraz zabawy, łączącej wszystkich członków rodziny. Coraz to nowe wydania, jak również i te sprzed kilku lat posiadają swych wiernych fanów i jeszcze przez długi czas będą stały na piedestale w kategorii rozrywki.

 

Jedną z gier jest Prawo dżungli, będącej odpowiednikiem gry Jungle Speed. Oparta jest ona głównie na kartach, które w trakcie zabawy leżą przed każdym z graczy. Każda ma różnorodne symbole. Jeśli gracze mają inne karty, muszą w jak najszybszym tempie chwycić za berło drewniane oraz usytuowane po środku stołu. Jeśli ktoś nie zdąży tego zrobić lub pomyli się – dostaje karę w postaci jednej albo wszystkich kart odkrytych. Prawo dżungli to planszówka [https://pl.wikipedia.org/wiki/Gra_planszowa] szybka, a grać w nią ma możliwość nawet 30 osób. Każde pudło posiada berło, woreczek i 104 karty. Jeśli jednak ktoś chciałby wcielić się w postać złoczyńcy, obowiązkowo zagrać musi w Colt Express, gdzie musi obrabować pociąg – tak jak i inni gracze. Tym samym musi zebrać jak najwięcej skarbów, zanim zrobią to inni. każdorazowa rozgrywka to pięć części po dwie fazy.

Następną idealną zabawą na rodzinne wieczory jest Patchwork gra przeznaczona dla dwóch osób, w której łączy się skrawki materiałów, tworząc zarazem nowy wzór.

 

Została ona stworzona na wzór metody gospodarowania niechcianych już kawałków, co w przeszłości było niezwykle modne. Gra trwa około 30 minut, podczas których gracze muszą połączyć najlepsze skrawki i utworzyć efektywną kołdrę.