Nadajemy na Twoich falach

Jak dobrać kurtki myśliwskie, żeby polowania były udane?

Dobrej klasy ubrania myśliwskie w barwach lasu to główny wyznacznik ubioru łowcy zwierząt jak i miłośników leśnego szaleństwa. To dla tych ludzi w przygotowaniu sklepów znajdziemy katalogi z kurtkami, nakryciami głowy, spodniami czy rękawicami z przeznaczeniem typowo leśnym. Ludzie lasu: najczęściej leśnicy, (straż leśna), a przede wszystkim myśliwi działają w dzikiej przyrodzie, której po prostu nie da się zupełnie przewidzieć.

4hunters.eu/Odziez-i-akcesoria-dla-mysliwych_Odziez-mysliwska_Kurtki%282,207,%29.aspx
Napisał: Sheila Hudson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Człowiek jest w lesie ogniwem dopasowującym się do natury, nigdy nie na odwrót. Widać to szczególnie w ubraniach i wyposażeniu, które nabyć można w sklepach myśliwskich, militarnych. Odcienie kurtek, płaszczy, dresów i wszystkich gadżetów to nade wszystko mozaika i paleta zieleni leśnej.Polowanie to sposób na życie, ewentualnie zajęcie weekendowe, które oznacza pewną dozę niepewności. Starcie człowieka i jego lufy karabinu myśliwskiego ze zwierzyną kalibru dzika czy wilka zawsze wywołuje emocje. Strzelec nigdy nie będzie pewny, że polowanie będzie formalnością do odbębnienia, również mając najlepsze wabiki, niezawodny sprzęt i ubrania świetnie maskujące - zobacz koniecznie.

Nieprzewidywalność drogi jaką pokonuje zwierzę sprawia, że wszyscy myśliwi wybierający się na polowania, również wspólne, powinni, potocznie mówiąc, mieć oczy dookoła mowy. Stąd też kompletne wyposażenie odgrywa u myśliwych decydującą rolę. Nawet bielizna, zwyczajnie termoaktywna (na każde ochłodzenia) jest projektowana w kolorach zieleni leśnej. Kurtki myśliwskie muszą być przede wszystkim ciepłe i dobrane do proporcji myśliwych.
Za najdroższe okazy przeznaczone do noszenia myśliwym chętni będą musieli płacić do dwóch tysięcy złotych. Cieńsze kurtki z polaru kupi się już od stu złotych, a w wersji pikowanej, z możliwością odpięcia rękawów (zalety kamizelki przydają się na ciepłe dni lata) w sklepie poproszą o kilkaset złotych.

Obojętnie czy jesteśmy typowym myśliwymi, czy naszą pracą jest służba leśna - ubrania, które nosimy, powinny być relatywnie wysokiej jakości, w barwach maskujących, które dopasowują ludzi do przyrody. Te zabiegi nie tylko gwarantują większe bezpieczeństwo, ale też komfort przy dłuższych rajdach. Człowiek zawsze był, jest i będzie gościem przyrody leśnej, nigdy gospodarzem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-29 05:05:25
Tagi: sprzęt, kamizelka, dresami, dzik, klasy