Nadajemy na Twoich falach

Jaki prezent będzie najodpowiedniejszy dla Twojego dziecka z okazji najbliższych urodzin? Garść inspiracji!

Jeżeli nie masz akurat pomysłu na podarunek, który będzie odpowiedni dla Twojego nastoletniego dziecka, wtedy oczywiście dobrze trafiłeś - oto kilka pomysłów dotyczących tego, co aktualnie jest modne i co właściwie każde dziecko chciałoby mieć w swoich zbiorach. Jednym z prezentów, które uradują właściwie każdego dzieciaka są niewątpliwie gry komputerowe. Pamiętaj jednak, żeby zawsze wybierać poszczególne tytuły z głową - tak aby wspierały rozwój Twojego dziecka, a nie na odwrót.


gry komputerowe
Napisał: Billie Ward
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jakie zatem dokładnie tytuły są rekomendowane dla dzieci? Jeśli mowa o mniejszych dzieciach, niewątpliwie rewelacyjnie sprawdzą się dla przykładu Fineasz i Ferb gry. To fajna seria gier prezentujących zabawne przygody dwójki przyjaciół - Fineasza i Ferba. Fineasz i Ferb gry pomagają dziecku zrozumieć mechanizmy realnego świata i uczą wrażliwości. Jest to seria gier produkowana przez Disney'a, więc praktycznie w ciemno można zakładać, że bez wątpliwości będą one właściwie dla najmłodszych - -> sprawdź.

W przypadku nieco starszych dzieci tego typu gry niestety się już nie sprawdzą - zwykle dzieciaki oczekują już czegoś odmiennego. Wtedy możesz zaoferować im przykładowo Transformers gry, które są bardzo podobne do historii Fineasza i Ferba, jednak równocześnie mają innych bohaterów i są skierowane do nieco starszych dzieci. Transformers gry oczywiście sprawdzą się świetnie także w przypadku dzieci, które lubią filmy o transformersach.

Jeśli natomiast Twój nastolatek interesuje się tematyką wojenną, wtedy bez wątpliwości dobrym pomysłem będą gry typu Shadow Warrior czy przykładowo Sztuka Wojny. Istotne jest, abyś wybierał gry, w których nie epatuje się niepotrzebnie nadmierną przemocą i agresją (shadow warrior wymiata). Na przykład Sztuka Wojny uczy dziecko mądrego, a przede wszystkim odpowiedzialnego podejmowania decyzji. Jeżeli chcesz zapoznać swoje dziecko nieco z historią, a na dodatek wykształcić w nim poczucie odpowiedzialności za swoje decyzje, wówczas takie gry jak przykładowo Shadow Warrior na pewno będą dobrym pomysłem.


nastolatkowie
Napisał: Dima Viunnyk
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego, jaką grę wybierzesz, zawsze powinieneś na dodatek kontrolować, ile czasu nastolatek spędza przy komputerze. Zbyt duża liczba godzin spędzonych na graniu nawet w najfajniejsze gry z pewnością nigdy nie jest dobrym pomysłem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-06 11:29:39
Tagi: dziecko, czas, seria