Nadajemy na Twoich falach

Książki były nam od setek lat, obecnie wypierane przez komputery

Literatura od wieków towarzyszy ludziom jako jedna z najważniejszych rozrywek. Przed wiekami osoby umiejące pisać i czytać cieszyły się dużym szacunkiem, bo takie umiejętności były bardzo elitarne i mało dostępne dla wszystkich. Dopiero wynalezienie prasy drukarskiej sprawiło, że wreszcie książki zaczęły trafiać pod strzechy i zyskały dużą popularność.

Nauka z komputerem
Napisał: Goleudy Photography
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wydawać by się mogło, że chyba nic nie da rady powstrzymać ogromnej popularności pisanego słowa. Przecież na papierowe kartki były przelewane najwspanialsze dzieła światowej literatury, a także całą wiedzę, którą przez lata zebrała ludzkość. Książki stały się tak wszechobecnym elementem życia większości z nas, że wiele osób po prostu traktowało je jako normalny element wyposażenia mieszkania czy domu- -> sprawdź przykłady. Książki czytano dla rozrywki, z książek młodzież, dzieci i studenci czerpali wiedzę, z książek korzystały także ludzie szukający różnego rodzaju wskazówek,przepisów czy porad. W dużej części domów można było książki spotkać, w wielu także powstawały wręcz niewielkie biblioteczki gromadzące pokaźne ich ilości.

I gdy mogło się wydawać, że drukowanemu słowu nic nie będzie w stanie zaszkodzić, pojawiły się nagle komputery, a chwilę po tym internet. Wywróciło to do góry nogami cały świat naukowej i rozrywkowej literatury. Nagle okazało się, że przepisy stają się zbędne, bo wszystkie tego typu informacje bez żadnego problemu znajdzie się w internecie, co więcej, całkowicie bezpłatnie.

książki
Napisał: ricoeurian
Na podstawie: http://www.flickr.com
Studenci i uczniowie również zaczęli kupować mniej książek, bo jeśli mogli ją znaleźć zeskanowaną w sieci, to w trosce o swój portfel woleli wybrać naukę z takiego źródła- przenieś mnie do źródła.


Poza tym ludzie w naszym kraju zaczęli dużo mniej czytać, przecież czynność ta zmusza do wysiłku i uruchomienia wyobraźni, a w końcu łatwiej będzie zasiąść przed telewizorem i bezmyślnie patrzeć się w dynamicznie zmieniające się obrazki. Ogromnie zmieniło również pojawienie się najróżniejszych czytników. Te niewielkie elektroniczne urządzenia wyświetlają na wyświetlaczu bardzo przypominającym kartkę papieru treść danej książki, przez co można nosić przy sobie całą bibliotekę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-04 03:54:40
Tagi: komputery, nauka, książki, literatura, czytniki