Nadajemy na Twoich falach

Jaki jest genialny przepis na świetną kawę niczym z Italii?

Sposób na szybką kawę? Kapsułka (ewentualnie kawa instant), wrzątek i... voilà! Jednak są osoby, które nie poszukują przepisu na szybką, lecz także szybką i fantastyczną w smaku, pobudzającą nasze zmysły kawę... Taką, która z chwilą pierwszego łyka, zaniesie nasze myśli do zacisznej kafeterii. Włoskiej albo francuskiej, gdyż snute są opowieści na temat tego, iż to dwaj mężczyźni obu tych krajów wynaleźli kawiarkę. Kawiarki to bardzo dobre wyjście dla tych, którzy wysoko cenią wydzielaną woń kawy, a nie są ani miejsca, ani wolnej chwili, by używać na co dzień ciśnieniowych ekspresów. Coraz więcej modeli pozwala też na przygotowanie innego rodzaju kawy niż espresso, w tym latte i cappuccino.


Kawa i herbatnik
Napisał: ZPC Piast Sp. z o.o.
Na podstawie: ZPC Piast Sp. z o.o.
Korzystna cena, prostota obsługi i łatwość czyszczenia sprawiają, że kawiarka (pyszna kawa) jest godną uwagi alternatywą dla innych sposobów serwowania kawy. Sposób przyrządzenia pachnącej kawy w kawiarce nie sprawi nam trudności. Ten moment zabierze nam kilkanaście minut. Do będącego w dolnej części kawiarki zbiornika trzeba jedynie wlać wodę. Do środkowego pojemniczka, w którym ulokowane są filtry, trzeba umieścić należytą porcję kawy. Potem wystarczy umieścić kawiarkę na palniku, aby woda pod ciśnieniem przedarła się przez filtry i dotarła do górnej części kawiarki. O zakończeniu procesu parzenia kawy, które – zależnie od wybranej ilości filiżanek – trwa około pięciu minut, poinformuje nas charakterystyczne syczenie, świadczące o tym, że cała woda z dolnego pojemnika zamieniła się już w kawę.


Wówczas możemy przelać świeżą, mocną kawę do filiżanki. Kto lubi delikatniejszą, może rozcieńczyć ją przegotowaną wodą. Imponującą ofertę kawiarek zapewniają sklepy w sieci, które oferują ceny niższe niż w sklepach stacjonarnych. Możemy do wyszukiwarki internetowej wpisać hasło: kawiarka sklep internetowy, a bez niepotrzebnego wychodzenia z domu i zabiegania będziemy mogli zanurzyć się w świecie zakupów. Zwłaszcza że sklepy internetowe oferują imponujący wybór (nasze typy). Klienci sami są w stanie wybrać opcję formy dostawy i zapłaty – np. dokonując przelewu lub dopiero przy odbiorze. Poza tym, kiedy zdecydujemy się na sklep, który w ramach usługi zapewni nam błyskawiczny transport, już kolejnego dnia będziemy delektować się smakiem naszej ulubionej kawy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 16:09:57
Tagi: kawa, kawiarka