Nadajemy na Twoich falach

Pięć ważnych powodów, dla których wskazane jest czytać książki

W dobie ogólnoświatowego Netu mnogość ludzi coraz więcej czasu spędza korzystając z komputera, serwisów społecznościowych i innych rzeczy, jakie oferuje nam aktualnie Internet. Nie da się więc nie dostrzec, iż w naszym społeczeństwie czytanie książek staje się coraz mniej popularne i coraz mocniej zanika, szczególnie można to uchwycić pośród młodszych pokoleń.
książka
Napisał: Alicia A. L.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niemniej jednak czytanie książek ma niesłychanie wiele wartości i nawet jeżeli nie jesteś pasjonatem takiej lektury to powinno się nieraz odszukać choćby chwilę na czytanie książek, tym bardziej, że niesie to za sobą istotnie dużo wielkich wartości. Rzecz jasna możemy wypunktować dziś naprawdę dużo powodów, dla których warto czytać książki, niemniej jednak my skupimy się dziś jedynie na pięciu z nich.

Po pierwsze czytanie książek naturalnie natęża naszą wiedzę. Część rzeczy, które czytamy na stałe ostaje w naszym mózgu, zaś wiedza ta znacznie pogłębia nasze horyzonty, a także oddziałuje na lepsze zrozumienie świata. Poza tym dzięki czytaniu książek ubogaca się nasze słownictwo, mamy znacznie większą prostotę wypowiadania się, charakteryzuje nas większa sztuka wymowy.




książka
Napisał: MocaDeco
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po drugie książki wpływają też na poprawę pamięci. Jest to perfekcyjny trening dedukcji, analitycznego i krytycznego myślenia, i także wyciągania wniosków. Czytanie książek poprawniej oddziałuje na naszą poprawę pamięci, niż choćby czytanie postów opublikowanych na portalach społecznościowych.

Trzecią wartością czytania książek jest to, iż rozwijają empatię. Czytając nieraz wczuwamy się w położenie bohatera, razem z nim przeżywamy kłopotliwe chwile, rozumiemy jego rozterki. Takie uczuciowe poruszenie powoduje, że w stosunku do innych jednostek jesteśmy skłonni przejawiać większą empatię.

Udowodniono także, że czytanie książek hamuje demencję oraz rozwój Alzheimera, wskutek tego jak widać książki mają także pożądany wpływ na nasze zdrowie. Co interesujące oglądanie telewizji ma skutek istotnie odwrotny, albowiem zdoła przyspieszyć postęp choroby.

Ostatnią, piątą zaletą czytania książek jest to, iż książki świetnie oddziałują na odprężenie. Atrakcyjna i wyśmienita książka potrafi o wiele lepiej uspokoić, aniżeli kubek herbaty bądź słuchanie muzyki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:07:59