Nadajemy na Twoich falach

Piosenki cały czas żywe i w dalszym ciągu chętnie odtwarzane przez wielu ludzi

Pomimo tego, że wszędzie dookoła atakuje nas miałki pop, puste utwory śpiewane przez wykonawców jednej płyty, to wiele osób często sięga do starych utworów, skomponowanych wiele lat temu. Pomimo tego, że ich twórcy już dawno nie żyją albo odpuścili kontynuowanie kariery muzycznej, to ich utwory są wiecznie żywe i w dalszym ciągu chętnie słuchane przez wielu ludzi.


muzyka
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Kiedy w 1965 roku przypadkowo spotkała się dwójka studentów filmowej szkoły nikt nie miał świadomości, że będzie to początek jednej z najbardziej znanych rockowych kapel w historii muzyki. W przeciągu kilku lat, do czasu przedwczesnej śmierci jej lidera, Jimma Morrisona grupa przygotowała parę albumów, w tym parę utworów śpiewanych w większości państw. Po dziś dzień piosenki takie jak People Are Strange czy też Alabama Song będą wywoływać dreszcz emocji w czasie ich odsłuchiwania, a wydawnictwa muzyczne co jakiś czas wydają kolejne albumy z największymi przebojami zespołu.

Dokładnie w tym samym roku został założony najsłynniejszy zespół w historii rocka, to znaczy kapela rockowa . Trzech studentów architektury, czyli Rick Wright, Roger Waters oraz Nick Mason zdecydowali się na wspólne granie, a w czasie jednego z koncertów zostali dostrzeżeni przez Petera Jennera, który później został ich managerem. W szybkim tempie zespół został rozpoznawalny na rynku muzycznym w londynie, a po pewnym czasie jego opinia w szybkim tempie wyruszyła poza Anglię i Londyn, a podsumowaniem tego stało się zawarcie kontraktu z wytwórnią płytową i wydanie pierwszej płyty, jaka odniosła ogromną popularność.

muzyk
Napisał: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com
Następne wydania mogły być tylko lepsze, utwory z nich zdobywały szczyty list przebojów i utrzymywały się na nich przez wiele tygodni. Niestety konflikty między członkami grupy, problemy z różnymi używkami sprawiły, że dalsza część historii Pink Floyd jest bardzo burzliwa. Część muzyków odeszła z zespołu, przyszły również kłopoty z finansowymi oszustwami. Po zrzeczeniu się prawa do Pink Floyd przez Rogera Watersa muzycy nagrali jeszcze parę płyt po czym w niespodziewany sposób postanowili zawiesić działalność. Wielbiciele długo oczekiwali na pojawienie się kolejnej płyty, okazało się jednak, że wystarczyć im muszą te, które zespół nagrał do tej pory.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:48:28
Tagi: płyta, historia, przebój