Nadajemy na Twoich falach

Jaka musi być najlepiej zaopatrzona księgarnia? Co musi się w niej znaleźć? Jakie książki?

Bardzo dobrze zaopatrzona księgarnia jest bardzo cenna, chociaż aktualnie coraz mniej się to docenia. W przeszłości księgarni było mniej, a wydaje się jednocześnie, iż ludzie czytali większą ilość książek.


Dziś zaś jest odwrotnie, to oznacza – jest dość dużo dobrych księgarni, lecz ludzie zajęci są odmiennymi sprawami, rozwojem kariery, odchowywaniem dzieci, zapominają jednocześnie, iż czytanie jest bardzo ważne. Całe szczęście tego rodzaju niekorzystny stan się odmienia, co znaczy, że na nowo zaczynamy interesować się książkami.


kobieta czytająca książkę
Napisał: Herbert Guedes
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mamy nadzieję, iż ten trend się utrzyma, gdyż wybór książek jest bardzo duży, powinniśmy z tego korzystać. W dobrze zaopatrzonej księgarni odnajdziemy różne pozycje, które z pewnością mogą nas zaciekawić. Znajdą więc coś dla siebie wielbiciele romansów, ale i literatury wojennej, uszczęśliwieni będą wielbiciele psychologii, gdyż dobre książki psychologiczne to aktualnie podstawa dobrze wyposażonej księgarni. W ostatnich latach psychologia i rozwój osobisty to bardzo znane terminy- golf.


W dobrej księgarni coś swojego wyszukają i osoby, które interesujące się motoryzacją a także konkretnymi rodzajami samochodów, jak golf vi. To niezwykle istotne, każdy z nas jest w stanie pójść do księgarni i nabyć to, czego aktualnie poszukuje. Stąd także w księgarniach są książki dla dzieci oraz ludzi w podeszłym wieku, są pomoce naukowe, poradniki oraz albumy. Dla uczniów oczywiście są lektury, np. syzyfowe prace, dla zwolenników dobrej literatury są takie pozycje jak Crescendo, zaś dla osób, jakie nie mogą żyć bez klasyki, na półkach czekają nazwiska, jak Dostojewski czy Grass- więcej o syzyfowych pracach.


biblioteczka, półki pełne książek
Napisał: Les Chatfield
Na podstawie: http://www.flickr.com
Coraz więcej osób traktuje książki jako pewien rodzaj odpoczynku. Nie kojarzy się ona z przymusem i stratą czasu, wręcz przeciwnie, wydziela się dla niej czas, szuka wolnej chwili, aby móc znów zagłębić się w tego rodzaju książkowy świat. Jak więc widzimy, choć badania odnoszące się do czytelnictwa nie są zbyt pozytywnie, to zauważalne są pozytywy, które w przyszłości mogą być nowym trendem, zaś moda na czytanie najlepszej literatury będzie się rozwijać jak najlepiej. Do tego konieczne są dobrze zaopatrzone księgarnie, coraz większą ilość możemy takich spotkać, i to w każdym większym mieście. Lecz nie jedynie, ponieważ i w mniejszych ośrodkach miejskich też takich przybywa.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-20 15:04:55
Tagi: literatura, czytanie, księgarnia