Nadajemy na Twoich falach

Jaką funkcję pełni obecnie telewizja?

Odkąd na świecie pojawił się rewolucyjny wynalazek jakim jest telewizor, rasa ludzka oszalała na jej punkcie. Pudło telewizyjne stało się obiektem westchnień wszystkich ludzi na naszej planecie. Dzisiaj telewizor jest stałym elementem naszego życia. Jest on niezbędnym sprzętem wyposażenia każdego mieszkania. Zajmuje on także centralne miejsce w naszym pokoju gościnnym. Co raz częściej rodziny decydują się na parę odbiorników, tak aby każdy członek rodziny miał wolność wyboru. Znamy przecież z autopsji, jak zwykle kończą się wojny o pilota.
Telewizja stała się dla nas ucieczką od kłopotów rzeczywistości. Uwielbiamy po stresującym dniu rozsiąść się wygodnie w fotelu i włączyć ulubiony serial. Wyczerpani całodzienną gonitwą potrzebujemy lekkiej rozrywki, która ukoi nasze skołatane nerwy. Artystyczne kabarety, błyskotliwe komedie, a czasem coś poważniejszego, dla równowagi. Ale od dłuższego czasu nad telewizją zebrały się czarne chmury. Ze wszystkich stron słyszymy wzburzone głosy, które twierdzą, że klasa programów, emitowanych w dzisiejszej telewizji, jest na niebezpiecznie niskim poziomie. Wylewamy pomyje na płytkie i pozbawione walorów artystycznych seriale, niesmaczne skecze i przerost formy nad treścią. Obecnie program tv jest pełen pseudo dokumentalnych seriali, które robią ludziom sieczkę z mózgu. Czy zatem telewizja straciła swoją misję?

program telewizyjny
Napisał: Anthony Quintano
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tak naprawdę, tak samo telewizja, jak i pozostałe media, po prostu podąża za duchem czasów i podporządkowuje się opinii widzów. Jeżeli któryś serial nie posiada wystarczającej oglądalności, to znika z ramówki. Zatem, w zdecydowany sposób to społeczeństwo staje się odpowiedzialne za to, co widzimy w naszej telewizji. Pamiętajmy także, że gusta są przeróżne. Dla wielbicieli kultury na wysokim poziomie powstały specjalne kanały, do których już cała Polska mają dostęp. Sprawdź rozkład tv na


Taka różnorodność jest nam bardzo potrzebna. Każdy z nas przecież ma czasami chęć na głupi gag, który rozładuje stresującą sytuację. W naszym codziennym życiu zbyt dużo jest powagi. Dzięki nowym rozwiązaniom telewizji publicznej posiadamy dzisiaj wybór, z czego pragniemy się pośmiać, a nad czym popłakać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-13 10:19:27
Tagi: programy, film, komedie, Media, telewizja, kultura, serial