Nadajemy na Twoich falach

Popularny oraz aktywny sposób na wyjazd

Coraz częściej planujemy spędzenie naszego odpoczynku w aktywny sposób. Dużym polem do popisu stały się przeróżnego rodzaju sporty wodne. Wyjazd na nurkowanie w Egipcie, pływanie na Morzu Śródziemnym, a też windsurfing, narty wodne i wakebording. Jednak niezwykle spektakularnym i ostatnimi czasy też popularnym sportem stał się kitesurfing.

Kitesurfing jest sportem wodnym, który jest dozwolone określić gatunkiem surfingu, ponieważ poruszamy się po wodzie na desce o niewielkiej wyporności. Kluczową siłą napędową jest latawiec, a sterowanie nim odbywa się przy pomocy drążka sterującego. Całość złączona jest z trapezem, co pozwala na wolne sterowanie latawcem, gdyż cała moc z latawca podana jest na biodra i w otoczenia pasa. Dla osoby praktykującej kitesurfing ( http://www.surfszkola.pl/formularz-kitesurfing/ ) kluczowy jest stabilny i mocny wiatr. Bez wątpienia dobrze jest, gdy służącym wymogom wiatrowym towarzyszy słoneczna pogoda, ciepła, błękitna woda i piękne krajobrazy. Kitesurfing jest sportem bezpiecznym z zastrzeżeniem, że znamy prawidła postępowania i kierowania latawcem.

W okresie letnim do zwykle odwiedzanych należą spoty w krajach europejskich. Jest to autentyczny raj do praktykowania sportów wodnych. Mocny i trwały wiatr, wiejący przez cały rok czyni, że na wyjazd www.apetytnaswiat.pl/ w tamte okolice decydują się pasjonaci owego sportu z całego świata. Jeżeli ktokolwiek ma ochotę na egzotyczny wyjazd, znakomitym punktem jest Maroko. Poza cudownymi wrażeniami z pływania, czeka nas przygoda z dziką przyrodą.Kitesurfing
Napisał: troy_williams
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rodowita Zatoka Gdańska przekazuje nam również bardzo dobre warunki i jest idealnym miejscem na weekendowy wypad. Niezależnie od tego czy spędzamy wakacje w Polsce, w państwach śródziemnomorskich, w Brazylii, czy Egipcie, uwagę przykuwają kolorowe, unoszące się wysoko nad wodą latawce, a skoki i napowietrzne sztuki praktykowane przez uprawiających ten sport zapierają dech w piersi. W owym sporcie nie liczą się lata, ani zadziwiająca siła muskułów, wystarczy dobra synchronizacja i obycie z wodą.

Należałoby się odważyć i doprowadzić do realizacji osobiste marzenia. Taki niesłychany wyjazd połączony z cudowną przygodą na pewno pozostanie długo w naszych wspomnieniach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-10-23 14:38:34
Tagi: sport, Egipt, wiatr, latawiec