Nadajemy na Twoich falach

Potęga głosu w kulturze

Ludzie w większości są wzrokowcami. Znaczną część informacji jakie do nas dochodzą dostarcza nam wzrok, nie znaczy to jednakże iż inne zmysły nie są ważne. Nie wyobrażamy sobie życia bez możności dotykania przedmiotów czy przyjemności płynącej z dotykania bliskich nam osób. Tak samo jest ze słuchem. Stanowie on uzupełnienie naszego podstawowego zmysłu. Wszystkie one się nawzajem uzupełniają.

Trudno zatem się dziwić, że marketing dzisiejszy stara się spożytkować każdy z naszych zmysłów. Również słuch, a nawet zwłaszcza słuch, gdyż najbardziej popularnym środkiem masowego przekazu w którym dokładnie dźwięki są w największym stopniu ważne jest radio, wynalazek który w Polsce ma 90 - letnią tradycję.
Mikrofon
Napisał: Jeena Paradies
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednakże reklama w radio w ogóle nie jest prosta bowiem wszelkie informacje marketingowe - łącznie z korzystnym wrażeniem - trzeba przekazać oddziałując na słuch, nie możemy zwyczajnie sfotografować wyrobu razem z dobrą aktorką ewentualnie słynnym aktorem. Podobnymi wyzwaniami trudnią się profesjonalne studia nagrań. Jednym z takich jest Fabryka Dzwiękuff. Studio to oferuje - jak wszystkie studia nagrań - nagranie albumów rozlicznym wykonawcom, ale wiadomo że nie jest to wyłączny zakres jego działania. Studio produkuje też dla przykładu reklamy dla radia. Aby wzmiankowana działalność miała sens, potrzebna jest dobra baza informacji. W tym przypadku studio stworzyło Bank głosów w Fabryce Dźwiękuff. To kolekcja głosów aktorów, aktorek a nawet dzieci. Na przykład w Fabryce Dźwiękuff klient może sobie dobrać właściwych aktorów do swych zamiarów. Dodatkowo przedsiębiorstwo w ramach zlecenia wykona reklamę.Bank głosów w Fabryce Dźwiękuff możemy spożytkować nie wyłącznie do produkcji reklamy radiowej - oferta przedsiębiorstwa przydać się może również wydawnictwu które pożąda wydawać coraz bardziej popularne audiobooki. W zależności od formy jaką wyselekcjonujemy, publikacja taka może posiadać odmianę słuchowiska albo zwykłego czytania. Potrzebna więc będzie większa czy mniejsza ilość głosów. Bank głosów w Fabryce Dźwiękuff jest wówczas idealnym rozwiązaniem - jeśli chciałbyś skontaktować się z Fabryką Dźwiękuff kliknij. Taka baza danych przydać może się też w realizowaniu projektów przystosowujących na przykład filmy do potrzeb niepełnosprawnych z dysfunkcją wzroku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-10-20 10:41:35
Tagi: nagrania, reklama, bank głosów, słuchowiska