Nadajemy na Twoich falach

Najmodniejsze zabawki dla dzieciaków – ciastolina lodziarnia pobudza fantazję każdego dziecka

Większość dzieci ma dużą wyobraźnię. Aby ją ukierunkować potrzebne są rozmaite czynniki, które ją pobudzą. Wraz z rozwojem maluchów ich możliwości poznawcze rozkwitają niezwykle szybko, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio je stymulować.


sprawdź tę stronę
Napisał: Sharon & Nikki McCutcheon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ilustracją tego jest ciastolina lodziarnia dedykowana dzieciom. To wyjątkowa propozycja dla maluchów, która stymuluje ich wyobraźnię oraz sprawność manualną. Taka ciastolina jest o wiele bardziej plastyczna niż standardowa plastelina. Nie trzeba jej nagrzewać, żeby stała się miękka. Zestaw zawiera tzw. automat (https://magicplay.pl/?pl_automaty-z-nagrodami,36) do lodów, jaki dobrze imituje rzeczywiste urządzenie. Wykonanie jest niebywale dokładne, co gwarantuje długi czas użytkowania. Dodatkowo całość zawiera dodatki typu łyżeczki lub pucharki, co jest szczególnie ciekawe dla dzieci.

Kolorowe plasteliny są niebywale miękkie, dlatego dzieci mogą bawić się swobodnie bez żadnych ograniczeń. Można z nich stworzyć przeróżne kształty, jakie będą kopią prawdziwych dodatków do lodów. Czekolada lub wiórki to tylko jeden z przykładów możliwości przedstawianego zestawu. Korzystną informacją dla dorosłych jest fakt, że plastelinę można prosto usunąć i nie pozostawia żadnych plam lub przebarwień. Zaoszczędza to rodzicom sprzątania i stresu, iż plastelina może pozostawić stałe zabrudzenia. Resztki plasteliny wyglądają jak okruszki, dlatego bez problemu można je natychmiast zamieść czy odkurzyć, co stanowi niewątpliwy atut zestawu. Z ciastoliny powstają ciekawe desery, które dzieci własnoręcznie mogą wykonać. Barwy są intensywne, więc dla dziecka stanowi to ogromną zachętę do zabawy.

Zabawka umożliwia też zrobienie śmiesznych ciast czy lodów, jakie mogą posiadać rozmaite barwy. Komplet gwarantuje stworzenie około czterdziestu różnorakich kształtów, jakie na pewno trafią w gust dziecka. Istotnym czynnikiem jest bezpieczeństwo, dlatego producent przedstawia plastelinę wolną od chemicznych środków. Stąd też masa ta może być wykorzystywana przez dzieci bez obaw o zatrucie. W czasie takiej zabawy maluchy - nawet te najmłodsze, uczą się rozpoznawać kolory oraz tworzyć różne formy, dlatego warto jest poświęcić czas i dobrze bawić się wraz z nimi, co umożliwi miłe momenty w gronie najbliższych. Ciastolina to świetny pomysł na prezent dla dzieci. Na pewno będzie to niespodzianka, która zapewni doskonałą zabawę. Aktualnie polecamy także książki dla dzieci, które świetnie rozwijają zdolności manualne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-09-01 14:36:52
Tagi: desery, dzieci, zabawka, plastelina