Nadajemy na Twoich falach

Pierwsze gry komputerowe były bardzo proste, lecz wynikało to z dużego ograniczenia sprzętowego

Komputery od kilku dekad są obecne w naszym życiu, dzisiaj w zdecydowanej większości domów, mieszkań i biur można zobaczyć czy to większy stacjonarny komputer PC, czy też lekki, niewielki laptop. Sporo osób używa komputerów do pracy zawodowej, ale równie dużo, jeśli nie więcej na sprzęcie komputerowym lubi sobie raz na jakiś czas pograć. Najstarsze gry komputerowe były bardzo proste, lecz wynikało to z dużego ograniczenia sprzętowego.
gry
Napisał: Airwolfhound - Over 1 million views, thanks :-)
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pamięci było bardzo mało, procesory szybkie nie były, jak na obecne warunki, a o kolorowych monitorach mało kto słyszał. Jednak mimo że sprzęt był taki a nie inny, to i tak owych czasach powstało mnóstwo nieśmiertelnych produkcji, jakich najważniejszą zaletą była bardzo duża grywalność. Jak wiedzą chyba wszyscy, minione lata to bardzo duży wzrost komputerowej technologii. Sprzęt ogromnie przyspieszył, pamięci bardzo potaniały i to wszystko przyczyniło się do ogromnego zainteresowania komputerami. Wraz ze zmianami sprzętu zmieniały się gry pc, powiedzieć wręcz można, że to grający w dużym stopniu napędzili rozwój sprzętu komputerowego.
Chyba każdy, kto ma komputer co jakiś czas lubi zagrać sobie w jakieś gry.
komputer
Napisał: Victor van Werkhooven
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do niedawna bardzo popularne były gry przygodowe, w których gracz wybranym bohaterem musiał przeżywać wiele przygód, rozwiązywał wiele zagadek i zdobywał doświadczenie. Sprzedawane one były w pudełkowych wersjach i przeważnie można w nie było grać jedynie samemu. Upowszechnienie internetu zmieniło również rynek komputerowych gier.

Oczywiście tytuły na komputery osobiste czy też gry playstation 3 () nadal są chętnie wybierane przez grających i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, lecz coraz większa ilość graczy sięgać zaczyna po gry w internecie. Często są one darmowe, choć i tak żeby coś było można w nich zdobyć, to powinno się dokupić jakąś broń lub wyposażenie, a oprócz tego można w nie grać z innymi graczami. Szczególnie ogromną popularność w ostatnim czasie zdobywają gry minecraft - , stwierdzić wręcz można że ta gra jest obecnie przebojem internetu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-20 09:01:01
Tagi: komputer, Internet, procesor, technologia, gra