Nadajemy na Twoich falach

Dokąd się wybrać we dwoje? Sprawdzone porady.

Gdy jesteśmy zabiegani na co dzień i sytuacja ta zaczyna nas powoli przytłaczać a nie mamy szansy na wyjazd na dłuższe wakacje, skorzystajmy z propozycji blisko leżącego pensjonatu i spędźmy weekend we dwoje. Znalezienie takiego miejsca na weekendowy wypad nie będzie trudne, kiedy tylko będziemy wiedzieli, jak go wyszukać.

wakacje
Napisał: Eric Burniche
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aby sam dojazd nie pochłonął nam sporego kawałka dnia, spróbujmy poszukać czegoś oddalonego od naszego miejsca zamieszkania najdalej o około 50 kilometrów tak, by w piątek po pracy podomykać ostatnie ważne sprawy, wsiąść do auta czy autobus i jeszcze przed 20:00 zameldować się w pensjonacie czy ośrodku. Wybierzmy miejsce, które cechować będzie bardzo rodzinna atmosfera oraz komfort i nowoczesność. Właściciele małych, kilkupokojowych pensjonatów, to najczęściej gościnne i ciepłe osoby, od pokoleń troszczące się o dobre samopoczucie gości, a do tego doskonale znające okolicę. Nie tylko zapewnią nam miły pobyt, lecz również doradzą, gdzie spędzić trochę wolnego czasu.Doskonałym trafem będzie zatrzymanie się w hoteliku, który podaje gościom również pyszne domowe obiady – nie musimy wówczas szukać restauracji. Jeszcze lepiej, kiedy dom ma na zapleczu miejsce na grilla albo rozpalenie ogniska – wieczorne rozmowy przy ognisku na pewno zadziała na nas odprężająco. W ciągu dnia czas można poświęcić na relaks na basenie i w grocie solnej, mały seans w spa albo spacery po okolicy. Dopilnujmy, aby weekend we dwoje upłynął nam pod znakiem wspólnego aktywnego wypoczynku. Szansą na odpoczynek od codzienności są też święta w górach - dowiedz się szczegółów. Nie zawracamy sobie głowy przygotowaniami, zakupami lub sprzątaniem domu, ale szukamy miejsca, które przygotowania do świąt weźmie na siebie. Południe Polski ma swój klimat i czy wybierzemy Bieszczady, Tatry czy Beskidy, na pewno doświadczymy góralskiej gościnności. Kto wie, czy święta w górach będą od tej chwili naszą małą, rodzinną tradycją.

kajaki
Napisał: Wendy
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdziekolwiek się wybierzemy, skupmy się na tym, aby pracę, troski i problemy zostawić na miejscu, a z weekendu we dwoje czy świąt daleko od domu przywieźć nową siłę i optymizm. Takie podładowanie akumulatorów pomoże odzyskać równowagę. A jeżeli poczujemy, że znów dopada nas gonitwa i przepracowanie, wybierzmy jakieś przyjemne miejsce na krótki wypad.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-14 13:35:58
Tagi: góry, odpoczynek, weekend, pensjonat