Nadajemy na Twoich falach

Mazury dawniej i obecnie - krótka refleksja na temat zmian, które w tym regionie zaszły na przestrzeni półwieku

Mazury stają się niezwykle atrakcyjnym regionem pod względem turystyki. Zresztą każdy, kto choć raz zwizytował Mrągowo, Giżycko albo Olsztyn, świetnie wie, że tamtejsza kraina jest w stanie się rozwijać praktycznie tylko dzięki pieniądzom, jakie przynoszą ze sobą urlopowicze. Rzecz oczywista dużą rolę trzeba przypisać pieniądzom Z Unii, ale one i tak trafiają na konta lokalnych przedsiębiorców w związku z niesłabnącym ruchem turystycznym.

Jezioro, Bory Tucholskie
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Mazury powróciły w granice Państwa Polskiego zaraz po II wojnie światowej. I właśnie wtedy nasi rodzice bądź dziadkowie zaczęli odkrywać wdzięki tego zakątku naszej ojczyzny. Znani rodzimi artyści w latach 50 ubiegłego wieku ochoczo przyjeżdżali nad jeziora, żeby tam odpoczywać. Z czasem powstało wiele utworów o pięknie mazurskiej natury - i nic w tym zadziwiającego, w końcu w tamte regiony przyjeżdżała na wakacje sama Agnieszka Osiecka.

Mazury sprzed półwiecza a te obecne to całkiem dwa różne światy. O ile wprzódy tamten >> OEM+ Tuning Center region był bardziej dziki i tajemniczy, o tyle teraz dużo się przeobraziło. Wystarczy wpisać w internet hasło pensjonaty Mazury, aby przekonać się, jak bardzo rozwinęła się baza noclegowa. Wyników będzie na tyle dużo, że internauta może mieć niewielkie problemy z wyborem kwaterunku - link do oferty noclegowej. Z tego powodu turyści nierzadko kierują się opiniami umieszczonymi na forach bądź serwisach kojarzonych z branżą turystyczną.

Hasło pensjonaty Mazury najczęściej kojarzymy z mniejszym czy większym domem, który został przystosowany do podejmowania gości. Pensjonaty to miejsca bardziej intymne niż kilkupiętrowe hotele. Choć nie znajdziemy tutaj ekstra luksusów (np. sauny), to na brak turystów nie ma co narzekać. Te obiekty bywają najczęściej usytuowane poza granicami administracyjnymi wielkich miast i przyciągają wszystkich tych, którzy chcą odpocząć od wielkomiejskiego harmideru.noclegi na Mazurach
Napisał: oatsy40
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na szczęście na Warmii i Mazurach można jeszcze znaleźć takie miejsca, które zachowały dawne piękno. Mowa tutaj o rezerwatach przyrody, a jednym z najpiękniejszych są brzegi Krutyni. Kogo jednak nie pociągają spływy kajakami i nie przepada za widokiem grupy wczasowiczów w kapokach, może poszukać innych, równie atrakcyjnych i barwnych miejsc. Wystarczy przykładowo pójść na spacer po lasach Mazurskiego Parku Krajobrazowego lub poszukać na mapie niewielkich wiosek, w których czas zdaje się biec wolniej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-07-29 09:47:03
Tagi: turystyka, turysta, mazury, pensjonat, kajak