Ruszamy z nowym serwisem, na początku domena i serwer – potem CMS i content – a co dalej?

Ruszamy z nowym serwisem, na początku domena i serwer – potem CMS i content – a co dalej?

Rozpoczęcie działalności to proces, który wymaga ogromnej ilości przemyśleń i dokładnego zbadania. Najpierw musisz dobrze przyjrzeć się swoim mocnym i słabym stronom oraz umiejętnościom. Pozwoli ci to zacząć myśleć o tym, co możesz zrobić, a czego nie. Ważne jest, aby zacząć tutaj, nawet jeśli masz już najlepszy pomysł na biznes na świecie, ponieważ możesz nie mieć umiejętności lub cech osobowości, które umożliwią Ci odniesienie sukcesu w biznesie. Chcesz wymyślić pomysły biznesowe, w których naturalnie najlepiej nadajesz się do odniesienia sukcesu, na przykład:

Osoba o przyzwoitym poziomie umiejętności programowania jest dobrze przystosowana do założenia agencji zajmującej się tworzeniem stron internetowych.
Osoba, która ma krótką koncentrację uwagi, może nie chcieć brać pod uwagę biznesów związanych z księgowością.
Osoba, która nie lubi rozmawiać z nowymi ludźmi, nie pomyślałaby o biznesie, w którym często występuje klient.
To tylko trzy ogólne przykłady, ale daje wyobrażenie o procesie myślowym. Kluczową kwestią jest zrozumienie siebie i swojego zespołu oraz tego, czy dobrze pasujesz do wszelkich pomysłów biznesowych, obszarów działalności lub określonych rodzajów działalności. Pozwala zacząć wymyślać pomysły i zawężać biznesy, które możesz założyć.

Odkryj swoją motywację do założenia firmy
Zanim założysz firmę, powinieneś mieć absolutną jasność co do tego, dlaczego to robisz. Może się to wydawać oczywiste, ale w rzeczywistości istnieje wiele powodów, dla których ktoś powinien odwrócić się od bezpieczeństwa pracy i kariery z powodu niepewności związanej z założeniem firmy. Więc im jaśniej wiesz, co dokładnie chcesz osiągnąć, tym większe masz szanse na osiągnięcie tego.

Bogactwo, władza, sława, ratowanie świata? Większość przedsiębiorców motywuje połączenie powyższych czynników, chociaż większość nie chciałaby tego przyznać. Zrozumienie, co skłania Cię do rozpoczęcia działalności, jest głównym czynnikiem decydującym o tym, jaki rodzaj działalności powinieneś rozpocząć. Czemu? Ponieważ kiedy biznes, który zaczynasz, nie jest zgodny z osobistymi ambicjami , jest znacznie bardziej prawdopodobne, że poniesiesz porażkę.